Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

KOSGEB Girişimcilik İş Planı Dosyası Hazırlanması

KOSGEB Nedir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (Kosgeb), Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumudur. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı olan KOSGEB, 12 Nisan 1990 tarihli ve 3624 sayılı yasayla kurulmuş İllerde İl Müdürlükleri vasıtasıyla KOBİ’lere destek vermektedir.
 
KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinin Amacı Nedir?
 
Desteğin amacı Türkiye’de girişimciliğin desteklenmesi, girişimciliğin yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin sayısının artırılmasıdır.
 
KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden Kimler Yararlanabilir?
 
KOSGEB’in tanıdığı bir girişimcilik eğitimini belgeleyen, işletmesini kuran girişimciler veya İŞGEM çatısı altında yer alan işletmeler destekten yararlanabilmektedir.
 
KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinde Hangi Alanlar Desteklenir?
 
Girişimcilik desteğinde eğitim ve eğlence sektörü dışında hemen hemen tüm alanlar desteklenmektedir. Ayrıntısına ulaşmak için tıklayınız.
 
KOSGEB İş Planında Hangi Başlıklar Yer Almaktadır?
 
  • Girişim ve girişimci hakkında genel bilgiler
  • Pazar bilgileri ve pazarlama planı
  • Üretim planı
  • Yönetim planı
  • Finansal plan
  • KOSGEB’ten talep edilen destekler

Girişimcilik İş Planlarını profesyonelce hazırlatmak isteyen girişimcilerin İş Planlarını hazırlamaktayız. İstenmesi durumunda tüm destek sürecini takip edip girişimcinin başarıyla destekten faydalanmasını sağlıyoruz.

Detaylı bilgi ve sorularınız için lütfen aşağıdaki iletişim formunu doldurunuz. 

Sürecin işleyişi nasıldır?

Share on Social Media